אדריכלי נוף מפורסמים

אדריכלי נוף מפורסמים

בהיסטוריה של אדריכלות הנוף ותכנון הגנים, ניתן למצוא לא מעט אדריכלי נוף מפורסמים שהגנים אותם תכננו, מהווים מקור השראה לאדריכלי נוף עד עצם היום הזה. ברשימה זו אספנו חמישה אדריכלים נוף מפורסמים, הנחשבים, בצדק למשפיעים ביותר על אדריכלות הנוף בת זמננו.

לנסלוט בראון. בראון, שנודע בכינוי "הגנן האנגלי הגדול מכולם", עיצב ועיצב מחדש למעלה ממאה ושבעים גנים, שהקיפו את הטירות ואת בתי האחוזה המפוארים ביותר בבריטניה. בראון שנפטר בשנת 1783 שאף לעצב גנים שיהיו קרובים ככל האפשר למראה הטבעי ונחשב למוביל המגמה הזו בקרב אדריכלי הנוף של בריטניה.

אנדרה לה נוטר. הוא אדריכל נוף צרפתי, שעיצב את גני ארמון ורסאי ואת גני טווילרי בפריז. אדריכלות הנוף שלו נחשבת בעיני רבים כבסיס לסגנון עיצוב הגנים הצרפתי הרשמי. פרט לעבודתו בצרפת, עיצב לה נוטר גם את גני טירת וינדזור עבור מלך אנגליה ויליאם השלישי.

פרדריק לאו אולמסטד. אדריכל נוף אמריקני שהאמין כי גם לכל אחד מתושבי הערים מגיעה גישה לשטחים ירוקים וטבעיים. העבודה המפורסמת ביותר של אולמסטד שנולד בשנת 1822, היא תכנון הסנטרל פארק בניו יורק.

פטר יוזף לנה. אדריכל נוף פרוסי שנולד בשנת 1789 והקים למעלה ממאתיים וחמישים פארקים, בעיקר סביב ארמונות וטירות. את הפארקים הציבוריים שתכנן אפשר לראות בערים הגרמניות ברלין, פרנקפורט, לייפציג וקלן.

גרטורוד ג'קיל. ג'קיל, האישה הראשונה ברשימה היתה ציירת בצבעי מים, שעברה הסבה מקצועית לגננית לאחר שראייתה נחלשה. את עין האמן שלה ניצלה ליצירת הרכבי צבעים מופלאים בערוגות הפרחים הרב שנתיים, המאפיינים כל כך את גן הקוטג' האנגלי.

 אדריכלות נוף ותכנון גינות
תמצאו שילוב נדיר בין מאות שנות מסורת של אדריכלות נוף, וטכנולוגיות חדשות, שמטרתו לאפשר לכם ליהנות מהגינה שתמיד חלמתם שתהיה לכם.