עיצוב גינות פרטיות

עיצוב גינות פרטיות

גנים פרטיים, בסדרי גודל שונים, הם כרים פוריים לרעיונות בתחום העיצוב על פניו, נראה כאילו עיצוב גנים פרטים יכול להתבצע כלאחר יד ולהיות מוכוון אך ורק על פי הגחמות, הרצונות וההעדפות של בעלי הבית. כשם שבעלי הבתים שונים זה מזה, כך שונות זו מזו גם ההעדפות שלהם לגבי עיצוב הגן. יהיו כאלה שיעדיפו לעצב את הגן שלהם בקווים ישרים ומסודרים, יהיו כאלה שיעדיפו עיצוב הדומה ככל האפשר לטבע הפראי. בנוסף לגינה מומלץ גם עיצוב חדרי ילדים ונוער עם גינה בחצר. יש כאלה שחולמים על שורות מסודרות של ורדים וכאלה שקוסמות להם דווקא מדשאות רחבות ידיים. אולם, עם כל הכבוד לרצונות ולדמיון של בעלי הבתים, עיצוב גנים פרטיים, דורש התחשבות בלא מעט מגבלות.

שטח. שטחם של גנים פרטיים, גם אם יהיה גדול במיוחד, הוא מוגבל. רעיונות לעיצוב, מבריקים ככל שיהיו, חייבים להתאים לשטחו של הגן. גנים פרטיים קטנים למשל, עדיף לעצב על ידי יצירת מפלסים בגבהים שונים, או לחלק על ידי גדרות חיות ומטפסים.

חשיפה לשמש. בין אם הגן שלכם נמצע על הקרקע ובין אם מדובר בגינת גג, החשיפה לשמש, לגשמים ולרוחות, תשפיע באופן משמעותי ביותר על סוגי הצמחייה שתוכלו לשתול בו. סוגי הצמחייה – עצים, צמחים מטפסים, מדשאות, פרחים ועוג, הם אלה שיקבעו למעשה את אופי הגינה.

תדירות טיפול. על הניר, הטיפול בגינה לא נראה כמו עול, אולם בפועל כל גן פרטי דורש טיפול. בין אם אתם מתכננים לטפל בגן בעצמכם ובין אם אתם מתכוונים לשכור בעלי מקצוע לצורך הטיפול בגינה, יהיה עליכם לקחת זאת בחשבון במהלך העיצוב.

 עיצוב גנים פרטיים
מבולבלים? אפשר להבין את זה. עיצוב גנים פרטיים הוא לא תהליך פשוט. המקצוענים יסייעו לכם לעצב בדיוק את הגן המתאים לכם.