עיצוב גנים יפאניים

עיצוב גנים יפאניים

גנים יפאניים מעוצבים על פי תפיסות עולם ותפיסות דתיות שונות לחלוטין מאשר הגנים המערביים. בשנים בהן התפתחה בצרפת אדריכלות הנוף שהשליטה את רצונו של האדם על הטבע והתאפיינה בקווים ישרים ומסודרים, כמו שניתן לראות בגני ורסאי, ובשנים בהן אדריכלי הגנים הבריטים, גנים שיהיו קרובים ככל האפשר למראה הטבעי, התפתחה ביפן גישה אחרת לחלוטין לעיצוב גנים.

מה כוללים גנים יפאניים?
גנים יפאניים טיפוסיים מכילים באופן מוחשי או באופן סמלי אחד או יותר מהאלמנטים הבאים: מקור מים, אי, גשר אל האי, פנס, ביתן, ועצים ננסיים והם יכולים להיות מעוצבים כגני טיול, שהמבקרים צופים בהם תוך כדי הליכה בשביליהם, או כגני צפייה שנועדו לכך שהמבקרים יתבוננו בהם ממקום אחד. גנים יפאניים בסגנון 'נוף יבש', נפוצים מאוד במקדשי זן. אין בהם מים, אולם שימוש בחלוקי אבן וצמחים שונים, מעניק למבקרים בהם תחושה שהם נמצאים בקרבת מקור מים.

האם ניתן לעצב גנים יפאניים בישראל?
בישראל קיימים מספר גנים יפאניים ציבוריים, בקיבוץ חפציבה שליד הגלבוע, בחולון, בירושלים ובראש העין. אם את הגינה הפרטית שלכם ניתן לעצב כגן יפאני לכל דבר ועניין ולכלול בו את כל האלמנטים הדרושים להענקת האווירה המדויקת הרצויה לכם.

עיצוב גנים יפאניים
אם החלטתם כי אתם מעוניינים לעצב את הן הפרטי שלכם כגן יפאני, אתם ודאי יודעים פחות או יותר למה לצפות. הקמה של גן יפאני בישראל, היא אפשרית אולם כאמור לא מדובר בעניין של מה בכך. המומחים לאדריכלות נוף, מתמחים בעיצוב גנים בסגנונות שונים ובסדרי גודל שונים. הם ישמחו לייעץ לכם בכל הקשור לעיצוב גנים יפאניים ולאפשרויות להפוך גם את הגן הפרטי שלכם לגן יפאני מסורתי ומעורר השראה.