עיצוב גינות גג

עיצוב גינות גג

גינות גג, משלבות באופן מושלם בין הנוף העירוני לבין הירוק של הטבע, זו אחת הסיבות לכך שדירות בעלות גינות גג נחשבות למבוקשות ויוקרתיות במיוחד. עיצוב גינות גג, הוא תחום חדש יחסית של עיצוב גינות שהתפתח במשך השנים האחרונות. עיצוב גינות גג כולל, בנוסף לחלוקת השטח או סוגי הצמחייה, גם היבטים ייחודיים השונים משמעותית מעיצוב של גינות על הקרקע. גורמים הקשורים להשקיה או ניקוז, שבגינות קרקע נחשבים למובנים מאליהם, דורשים התמחות מיוחדת כאשר מדובר בעיצוב גינות גג. עיצוב גינות גג דורש התמקדות במספר נושאים:

עיצוב פנים הדירה. גינות גג חולקות בדרך כלל את אותו חלל עם הדירה אליה הן מחוברות, לכן עיצוב גינת הגג הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב פנים הדירה, על מנת לא ליצור מצב של התנגשות בין סגנונות או סוגי חומרים.

כיוון הנוף. אם הגג שלכם פונה לים, לא תרצו להסתיר את הנוף בשורה ארוכה של שיחים או מטפסים, לעומת זאת אם מהגג שלכם נשקפים הגגות של השכנים ייתכן שתהיו מעוניינים ביצירת מחיצה בניכם לבין הסביבה.

כיווני אוויר. לכיוון אליו פונה הגג שלכם יש משמעות מרחיקת לכת, על סוגי הצמחייה שתוכלו לגדל עליו. לכן בזמן עיצבו גינות גג, יש לקחת בחשבון את התאורה הטבעית ואת עוצמת הרוחות.

עיצוב גינות גג
בנוסף לגורמים שהזכרנו, במהלך עיצוב גינות גג יש לקחת בחשבון גם גורמים כמו גובהו של הגג, המשקל אותו הוא מסוגל לשאת ועוד. לכן, לצורך עיצוב גינות גג יש לפנות לאנשי מקצוע מנוסים ומורשים.  חברת אדריכלות נוף שצברה ניסיון רב ביותר בתכנון ועיצוב של גינות גג. עם הפתרונות, גם אתם תהיו מרוצים עד הגג מעיצוב גינת הגג שלכם.